• info@istanbulgayrimenkul.com
  • +905322739525
click to enable zoom
Harita Hazırlanıyor logo
Filters

Kiralık Ofis Beşiktaş

  • slider
by Fahri Erdoğdu
Ocak 13, 2015

Beşiktaş Kiralık Ofis

Beşiktaş’ta kiralık ofis bulmak neden zorlaştı?
Beşiktaş Anadolu yakasından Üsküdar, Kadıköy vapurları, deniz otobüsleri, motorları, otobüs, Metro bağlantıları ile Avrupa kıtasının Asya’yaaya birleştiği noktada, Avrupa Yakasından Fatih, Eminönü, Taksim, Nişantaşı, Levent, Boğaz’ın bağlantı noktasını oluşturan vazgeçilmez bir belde ve ilçedir. Bu işlerlik ve ulaşım kolaylığından dolayı kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin ilk kiralık ofislerini Beşiktaş’ta açmalarına neden olmaktadır. Beşiktaş anlatılan bu kolay erişimine rağmen sahip olduğu alanların büyük bir kısmında yeşil alan ve  deniz bulunmaktadır.
Ancak kurduğu işi tutturup büyüten girişimcilerin Beşiktaş‘tan sonra gözü ve hayali Mecidiyeköy’de ofis kiralamaktır. Mecidiyeköy’de kiralık ofis fiyatları Beşiktaş’taki kiralık ofislerden daha pahalıdır. Çünkü Mecidiyeköy Beşiktaş’tan sonra kurulmuş bir semttir. Daha büyük arsalara daha büyük iş hanları ve iş merkezleri yapılmıştır.

Beşiktaş’ta Kiralık Konut

Zamanla Beşiktaş‘ta Mimar Sinan Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Bahçeşehir, Beykent, İstanbul Girne Amerikan Üniversitelerinin açılması ve yakınında İstanbul Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversiteleri ve çevre ilçelerdeki üniversitelerin ve yurtlarının yanı sıra üniversite hazırlık, dil eğitim dersaneleri olması sebebiyle Beşiktaş’ta kiralık ofis olarak kullanılan dairelerin tekrar konuta döndürülmelerine neden olmuştur. Beşiktaş’ın yerleşik aileleri dışındaki öğrenci nufusunun okullarına yakın olma isteği de Beşiktaş’ta kiralık daire ihtiyacını körüklemektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.