• info@istanbulgayrimenkul.com
  • +905322739525
click to enable zoom
Harita Hazırlanıyor logo
Filters

Kiralık Ofis Piyasası Beşiktaş Mecidiyeköy

  • slider
  • slider
by Fahri Erdoğdu
Ocak 13, 2015

Bu incelemede sizler için kiralık ofis piyasını ve değişkenlerini inceleyeceğim. Kiralık ofis piyasını incelerken de Mecidiyeköy ve Beşiktaş’ta kiralık ofisleri irdeliyor olacağım. Beşiktaş ve Mecidiyeköy’de kiralık ofis tutmak isteyen ofis kiracılarının sorularını biraz olsun azaltabilirim.

Kiralık ofis ilanlarını incelediğiniz zaman birçok özellikte ve birçok semtte kiralık ofisler göreceksiniz. Bu kiralık ofis ilanları içerisinde birbiri ile karşılaştırılması güç birçok karışık özellik barındırmaktadır. Bunun sebebi kiralık ofis piyasasında önemli bir merkez olmakla birlikte hem Mecidiyeköy hem de Beşiktaş oldukça eski yerleşim yerleridir. Farklı dönemlerde yapılmış birçok yapı da bu sebeple farklı özellikleri ile karşımıza çıkmaktadır.

İstanbul Kiralık Ofis Hareketi

Kiralık Ofis

Kiralık Ofis

İstanbul neredeyse tek başına bir ülke gibi durumundadır. Şehrin ilk kurulduğu yıllarda tarihi yarımada da surlar içinde olan yaşam, ticari faaliyet nufus ve iş hacmi arttıkça genişleme aynı beşiktakine benzer bir hareketle şehrin kuzeyine sıçramıştır. Beşiktaş’tan başlayan ticari alan genişlemesi beraberinde beşiktaştaki kiralık ofis ve dükkan kiralarını artırmış, artan ihtiyaclar karşılanayamayınca beşiktaşta kiralık ofis arayanlar ihtiyaçlarını mecidiyeköy de kiralık ofis kiralayarak gidermeye başlamışlardır. Bu hareketlilik ve talep Beşiktaş’ta yalnız ofis fiyatlarının artmasına neden olmakla kalmamış Beşiktaş’ta daire fiyatlarını da artırmıştır.

Mecidiyeköy Kiralık Ofisler

Mecidiyeköyde kiralık ofis ihtiyacı bir yere kadar karşılanmış arayış ve genişleme, levent, maslağa doğru uzamış ve gelişen  bu semtler kendi başlarına birer çekim alanı olmaya başlamıştır. Hemen arkasından altında dükkan üstünde daireler olan apartmanlardan vazgeçilip tamamen ticari binalar boy göstermeye başlıyor. Faktoring firma binaları, özel hastaneler, kat otoparkları, bunlara örnek olarak Cevahir AVM, Beytem Plaza, Nova Baran Center, Şişli Plaza, Akabeİş Merkezi, Selenyum Plaza, Şişli Elite Residence, Ramada Otel, Tat Twin, Tat Towers, Trump Tower, Torun Center, Maya Center, Polat Tower, Mecidiyeköy Çelik İş Merkezi ,az yukarıda Metro City, Zorlu Center, Ak Merkez, Kanyon AVM Residence, Zincirlikuyu Tefken , Sabancı Center, Akbank Kuleleri, İş Bankası Kuleleri, Yapı Kredi Binası , Bomonti ve aşağılarında çok sayıda yapılan gökdelenler, Levent, Maslak’ta yapılan ve yapılmakta olan binalarla(saymakla bitmez) semtler birbirine ulanmış vaziyettedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.