• info@istanbulgayrimenkul.com
  • +905322739525
click to enable zoom
Harita Hazırlanıyor logo
Filters

Mecidiyeköy Kiralık Ofis

  • slider
by Fahri Erdoğdu
Ocak 13, 2015

Mecidiyeköy’de kiralık ofis aradığınız zaman birçok sitede binlerde kiralık ofis ilanına rastalayabilirsiniz. Mecidiyeköy kiralık ofisler açısından belki de en favori bölgelerden birisi. Mecidiyeköy’de ofis kiralama isteyen kullanıcılar acaba neden Mecidiyeköy‘ü ofis için tercih ediyorlar bunu düşündünüz mü? Bu ihtiyaç nereden kaynaklanıyor?

Mecidiyeköy kiralık ofis piyasasını analiz ederken bazı verileri ortaya koymak da fayda var:

Mecidiyeköy’de iş hanından plazaya, pasajdan avm’ye doğru olan değişim şimdi nereye gidiyor,
İstanbul’un nufusu 2013 sayımına göre 14.160.863 kişi, yüzölçümü 5.712 km2, istanbul dünyanın  en büyük on  metropoliten şehrinden biri olarak telaffuz edilmektedir. Çünkü istanbul asya ile avrupa kıtası üzerinde doğusunda kocaeli, batısında tekirdağ vilayetlerine komşu, her iki vilayet sınırlarındaki il ve ilçe mahallelerine dayanan sınırlar içinde insan ve iş yoğunluğu fazla bir kenttir. İstanbul neredeyse tek başına bir ülke gibi durumundadır.

Şehrin ilk kurulduğu yıllarda tarihi yarımada da surlar içinde olan yaşam, ticari faaliyet nufus ve iş hacmi arttıkça genişleme aynı beşiktakine benzer bir hareketle şehrin kuzeyine sıçramıştır. Beşiktaş’tan başlayan ticari alan genişlemesi beraberinde Beşiktaş’taki kiralık ofis ve dükkan kiralarını artırmış, artan ihtiyaclar karşılanayamayınca Beşiktaş’ta kiralık ofis arayanlar ihtiyaçlarını Mecidiyeköy’de kiralık ofis kiralayarak gidermeye başlamışlardır. Bu hareketlilik ve talep Beşiktaş’ta kiralık ofis fiyatlarının artmasına neden olmakla kalmamış beşiktaşta kiralık daire fiyatlarını da artırmıştır.
Mecidiyeköy’de kiralık ofis ihtiyacı bir yere kadar karşılanmış arayış ve genişleme, Levent, Maslak’a doğru uzamış ve gelişen  bu semtler kendi başlarına birer çekim alanı olmaya başlamıştır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.